Būdai atsikratyti kurmiu

Kaip atsikratyti kurmių sode

Kurmiai dažniausiai apsigyvena ten, kur  yra puikiai paruošta dirva sliekams veistis. Labiausiai matoma kurmio žala – ant pievelės atsiradę kurmiarausiai – jie gadina visą pievelės grožį. Vienas iš efektyvesnių būdų atsikratyti kurmių – spąstai( mes galime parekomenduoti geriausius).

Išpakavus spąstus reiktų apie parą palaikyti žemėje, nes kurmis yra jautrus kvapams, spąstai įgaus žemės kvapo, todėl jiems bus sunkiau pasprukti iš jų. Spąstus reikia tvirtinti jau esamuose kurmio urvuose, prie pat paviršiaus. Viršuje kyšanti spąstų dalis aktyvuosis, kai kurmis bus pagautas, taip matysite kada spąstus reikia išimti. Patariama juos statyti iš abiejų urvo pusių.

Dar vienas būdas, kuris gali apsaugoti nuo kurmių daromos žalos, tai tinklai iš polipropileno. Svarbiausia yra tokį tinklą gerai pakloti – kad nebūtų plyšių ir jo nebūtų galima pajudinti. Klojant tinklą reikia padaryti nuo 5 cm iki 10 cm užlaidą tarp atskirų tinklo juostų, kad kurmis nerastų jokio tarpo. Jeigu vejos kraštuose turite gėlynus arba gyvatvores, o tinklą paklosite tik po veja, kurmis raus ten kur nėra tinklo – gėlynus ir lysves. Įrengiant didelį plotą, patartina tinklą pritvirtinti prie žemės su smaigais – prismeigus mažesnė tikimybė jį nutraukti su technika. Geriausia tinklą tvirtinti nuo 5 cm iki 7 cm gylyje. Jei virš tinklo paliksite 10 cm, kurmis gali pamėginti raustis iš viršaus – tiek jam užteks. Atkasti seną pievelę ir specialiai dėl kurmių kloti tinklą nėra pati taupiausia išeitis. Tokiu atveju galima rinktis vertikalią apsaugą šonuose palei visa perimetrą, kad kurmiai bent jau neprasibrautų iš kaimyninių sklypų. Šoninių tinklų tvirtinimo gylis, priklauso nuo dirvožemio tipo – smėlyje tinklą tikrai reikės įtvirtinti iki metro, jeigu tai molis, galima tvirtinti ir iki 70 cm. Žinoma, visada naudinga derinti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai klojamus tinklus sudarant vientisą apsaugą ir visiškai sumažinant kurmio atsiradimo riziką, tačiau tai atitinkamai daugiau ir kainuoja.

Tinklas nuo kurmių tik 0.20 cnt už kv.metrą

 

 

Add your comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *