6 patarimai kaip sukurti komforto ir ramybės oazę savo kieme

Ieškodami būdų pailsėti, iš miesto bėgame į gamtą. MB „Aplinkos ekspertai” specialistai siūlo dalelę gamtos įkurdinti savo kieme ir kasdien ja mėgautis, neieškant ypatingo laiko ar progos.  

1. Jūsų poreikiai. Kieme susikurkite norimą nuotaiką ir emocijas. Prieš jį įrengiant, labai svarbu atsakyti sau į keletą klausimų. Kaip norite jaustis savo kieme? Kas jums teikia jaukumo pojūtį? Kas yragražu? Kokias spalvas norėtumėte matyti savo kieme? Kokie kvapai džiugina? Kas jums svarbiausia – veja, medžiai, krūmai, gėlynas, baseinas?

2. Kiemo projektas. Projektas – tarsi generalinė repeticija. Turėdami būsimo kiemo brėžinį, sumažinsite išlaidas ir sutaupysite laiko. Brėžinyje atskleisite tai, ką norite matyti savo kieme. Lengvai keisite augalų, vejos, baseino ir kitų objektų vietas. Projektas gali būti sukurtas naudojant 3D vizualizaciją.

Kai bus atlikti sklypo formavimo, grindinių klojimo ir laistymo sistemos įrengimo darbai, savo sumanymą iš projekto perkelsite į realų kiemą. Svarbiausia, žinosite, kur kokiam augaluiar įrenginiui skirta konkreti vieta. Turėdami projektą išvengsite brangiai kainuojančių klaidų ir nusivylimo, nes jūsų projektas atrodys taip, kaip svajojote.

3. Sklypo formavimas. Sukurkite kieme jaukumą ir išskirtinumą.  Numatykite, kokia bus kiemo forma. Nuspręskite ar reljefas bus lygus, ar kalvotas. Pastarajame  galėsite labiau išreikšti savo kūrybiškumą, fantaziją, kiemui suteikdami savitų bruožų.

Apsvarstykite, galbūt jus ramina vandens tekėjimas ir norėtumėte savo kieme matyti fontanėlį ar krioklį? Jeigu sklype yra šlaitas, siūlome jį apsodinti medžiais, kurie suteiks privatumą.

4. Grindiniai. Paryškinkite kiemo grožį ir pasirūpinkite, kad jums būtų patogu. Numatykite vietą automobiliams, pėsčiųjų takams ir takeliams. Rekomenduojame apsispręsti,iš kokių medžiagų juos įrengsite. Kuris sprendimas – grindinio plokštės, betoninės ar klinkerio trinkelės, laukiniai akmenys – geriausiai atspindės jūsų lūkesčius ir poreikius?

5. Tvora. Pabrėžkite kiemo savitumą. Nuspręskite, kokia bus tvoros paskirtis? Ją gali puošti laipiojančios rožės, vijokliai, svyrančios gėlės. Tokiame kieme jausite daugiau jaukumo, harmonijos, sąlyčio su gamta.

6. Laistymo sistemos. Be vandens nėra gyvybės. Augmenija gali žaliuoti ir džiuginti šeimininkus net ir karščiausią vasarą. Siūlome įrengti funkcionalias, būtent jūsų kiemui pritaikytas laistymo sistemas.

Add your comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *